عرش بلاگ

10 نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

۱۰ نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس

دسته بندی : بلاگی تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

10 نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس

۱۰ نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس

کدام زیورآلات به لباسی که پوشیده‌ام می‌آیند و کدام‌ها هستایلم را خراب می‌کنند؟ این  سوال شاید برای شما هم پیش آمده باانجام گرفت. برای داشتن ظاهر جذاب باید بلد باشیم چطور نکات ریز و جزئی را رعایت کنیم؛ چون همین نکات به ظاهر ساده هستند که می‌توانند هستایل ما را از نیکو به بد یا برتصویر تغییر دهند.

 

زیورآلات در گروه همین جزئیات به ظاهر ساده قرار می‌گیرند که می‌توانند یک ست لباس خانومانه معمولی را به لباسی متفاوت و خاص تبدیل کنند یا زیباترین لباس را زشت جلوه دهند. در این نوشته با هم ۱۰ قانون برای ست کـــردن زیورآلات با لباس خانومانه را یاد می‌گیریم.

 

۱ . تایمی لباس‌تان حتمی هست

 انواع پیراهن‌های بلند خانومانه، چه ساده باشند و چه روی آن‌ها کارهایی مثل سوخانوم‌دوزی یا سنگ‌دوزی انجام انجام گرفته باانجام گرفت، لباس حتمی به حساب می‌آیند. برای انتخاب زیورآلات معقول لباس حتمی می‌توانید سراغ گزینه‌های زرق و برق‌دار مثل انواع مدل دستبند طلا یا گردنبند‌هایی با سنگ‌های قیمتی بروید. اگر بودجه‌تان به خرید مدل‌های اصل نمی‌رسد، زیورآلات بدلی زیادی هستند که درست مثل مدل‌های اصلی می‌درخشند.

 

اما اگر صرفا به دنبال زیورآلات قیمتی هستید قطعا طلا بهترین گزینه هست اما حتما در هنگام خرید توجه کنید تا طلای تقلبی به شما نفروشند. در این مکان میتوانید روش هایی برای تشخیص طلای اصلی از بدل را بخوانید تا در دام خرید کلاهبرداران نیفتید.

 

۲ . تایمی لبهستان حتمی نیست

 فرض کنید قرار هست به یک حیاتیانی تولد دوستانه بروید و با یک پیراهن خانومانه کژوال یا نیمه‌حتمی در حیاتیانی شرکت کنید. در چنین شرایطی دست شما برای انتخاب زیورآلات به انجام گرفتت باز هست. فقط باید هستفاده از زیورآلات پر زرق و برق را کنار بگذارید، چون سنخیتی با حیاتیانی تولد یا لباسی که پوشیده‌اید، نخواهد داشت.

 

  1. تایمی رنگ لباس خنثی هست

رنگ‌هایی مثل سفید و سیاه به اصطلاح رنگ‌های خنثی هستند. خنثی بودن یک رنگ به این معنی هست که می‌توان آن را با انواع و اقسام رنگ‌های دیگر ست کـــرد. تایمی لباسی به رنگ خنثی می‌پوشید، هر رنگ زیورآلاتی که دلتان خوهست را در کنار آن به کار ببرید.

 

  1. تایمی لبهستان رنگی هست

شاید اصطلاح «چرخ رنگ‌ها» را شنیده باشید. چرخ رنگ‌ها شامل سه رنگ اصلی یا نخستیه (قرمز، آبی و زرد) و رنگ‌‌های ثانویه یا فرعی می‌شود.

 

10 نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس

رنگ‌های ثانویه شامل مواردی می‌شود که از ترکیب رنگ‌های اصلی به وجود می‌آیند؛ مثل نارنجی که نتیجه ترکیب زرد و قرمز هست. رنگ‌های نخستیه و ثانویه‌ که در چرخ رنگ‌ها کنار هم قرار دارند به عنوان رنگ‌های مشابه یا مکمل شناخته می‌شوند و در کنار هم خیلی نیکو به نظر می‌رسند؛ به صورت حتم به شرطی که از نظر روشنی یا تیرگی در یک سطح قرار داشته باشند. از همین قانون برای انتخاب رنگ زیورآلات متناسب با رنگ لباس‌تان هستفاده کنید.

 

۵ . رنگ‌های متضاد انتخاب کنید

اگر جوان هستید یا دل ریسک کـــردن‌ دارید، موقع خرید زیورآلات زیبا برای لباس‌تان سراغ رنگ‌هایی بروید که در چرخ رنگ‌ها رو‌به‌روی رنگ لباس‌تان قرار داشته باشند. این ترکیب ممکن هست کمی خارج از قاعده به نظر برسد؛ اما ترکیب جالبی ایجاد می‌کند. فقط حوهستان به ترکیب سبز و قرمز باانجام گرفت، چون جذابیت تعدادانی ایجاد نمی‌کند و کاهش کسی سراغش می‌رود؛ با وجود این در نهایت این شما هستید که انتخاب می‌کنید.

 

۶ . برای لباس شلوغ کدام مدل معقول هست؟

یکی از رایج‌ترین اشتباهات موقع انتخاب زیورآلات، انتخاب مدل‌های شلوغ برای لباس‌های شلوغ هست. فرض کنید یک پیراهن خانومانه زیبا پوشیده‌اید که گلدوزی انجام گرفته یا چین‌دار هست یا روی پارچه‌اش طرح‌ گل، خال‌خال یا هر چیز دیگری دارد. چه نوع پارچه شلوغ باانجام گرفت، چه روی آن کار انجام گرفته باانجام گرفت و چه طرح‌دار باانجام گرفت، لباس‌تان شلوغ محسوب می‌شود و موقع انتخاب زیورآلات ترجیحا نباید سراغ مدل‌های شلوغ و پر زرق و برق بروید. هستفاده از زیورآلات شلوغ و طرح‌دار در صورتی مجاز هست که لباس خانومانه ای که پوشیده‌اید ساده یا تک‌رنگ باانجام گرفت.

 

۷ . به کار بردن تعداد رنگ در یک هستایل مجاز هست؟

دنیای مد و لباس هر روز تجربه‌های تازه‌ای از سر می‌گذراند که بعضی‌هایشان باقی می‌مانند و بعضی‌های دیگر از جانب مشتری‌ها پس زده می‌شوند و به پستوی تاریخ می‌پیوندند. یکی از قوانینی که از ابتدای صنعت مد وجود داشته «قاعده سه رنگ» هست؛ به این معنی که سعی کنید در هستایلتان افزایش از سه رنگ به کار نبرید؛ در غیر‌این‌صورت به قول معروف «شنبه، یکشنبه» می‌شوید. بنابراین اگر موقع انتخاب کیف و کفش خانومانه و پیراهن سراغ دو رنگ رفته‌اید، برای ست کـــردن زیورآلات می‌توانید تنها سراغ یک رنگ دیگر بروید تا از قاعده سه رنگ تخطی نکـــرده باشید.  

 

۸ . نوع زیورآلاتتان را بشناسید

زیورآلات را می‌توان به روش‌های متفاوتی دسته‌بندی کـــرد اما یکی از بهترین دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر می‌شود که به شما در انتخاب بهتر با توجه به موقعیتی که قصد دارید در آن شرکت کنید، کمک می‌کند.

 

زیورآلات کلاسیک و با‌ارزش: این گروه شامل مدل های گردنبند، خانومجیر و پلاک ، به صورت حتم از نوع خاص و متفاوتشان و همین‌طور انواع ست‌های مروارید، دستمال‌گردن‌های ابریشم و زیورآلاتی شامل سنگ‌های قیمتی یا نیمه‌قیمتی می‌شود که باید در مجالس حتمی یا نیمه‌حتمی به کار بروند.

10 نکته برای ست کـــردن زیورآلات با لباس

زیورآلات روزمره: زیورآلات روزمره شامل همین چیزهایی می‌شوند که در طول روز  سراغشان می‌رویم. اغلب زرق و برق زیادی ندارند، رنگی هستند و از نظر مالی لازم نیست برایشان هزینه زیادی شود. انواع عینک آفتابی ساده مثل مدل ویفرر، گردنبند چوکر یا طوق و النگوهای رنگی در این گروه قرار می‌گیرند.

 

  1. به توصیه شنل گوش کنید

کوکو شنل، (Coco Chanel)، طراح فرانسوی، اعتقاد داشت هر خانومی قبل از بیرون رفتن از خانه باید جلوی آینه بایستد و نگاهی به زیورآلاتی که از آن‌ها هستفاده کـــرده بیندازد. بعد حداقل یکی از این زیورآلات را کم کند. شنل به نیکوی می‌دانست شلوغ کـــردن ظاهر با هستفاده از زیورآلات زیاد از شیک بودن هستایل کم می‌کند. نگاه آخر به آینه کمک می‌کند با دقت افزایشی چیزهایی را که به ست لبهستان نمی‌آید، از دایره انتخابتان خارج کنید.

 

۱۰ . زیورآلات فقط شامل گردنبند و انگشتر نیست

شاید خیلی از ما ندانیم زیورآلات صرفا شامل گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشتر نمی‌شود؛ بلکه در دنیای مد و لباس مواردی مثل دستمال گردن، ساعت، عینک آفتابی، هدبند، انواع گل سر و خلاصه هر چیزی که جنبه زینتی داشته باانجام گرفت در دسته اکسسوری یا زیورآلات قرار می‌گیرد. با دانستن این نکته دایره زیورآلاتی که می‌توانیم با لباس‌هایمان ست کنیم بزرگتر می‌شود و انتخاب ما هم به مراتب آسان‌تر خواهد انجام گرفت.