عرش بلاگ

چگونه بزرگ فکر کنیم؟ | عرش بلاگ دات کام • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

چگونه بزرگ فکر کنیم؟ | عرش بلاگ دات کام

دسته بندی : بلاگی تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

امروزه همه ما می شنویم که برای پیشرفت کـــردن باید بزرگ فکر کـــرد و شعارها و حرف های زیادی در این مورد می شنویم یا در شبکه های اجتماعی برایمان ارسال می شود. شاید شما هم مانند من تلاش کـــرده اید تا بزرگ فکر کنید اما در نهایت احساس کـــرده اید که این قانون آن طور که باید کار نمی کند! من در این مقاله می خواهم راز هستفاده از این قانون حیاتی موفقیت را برای شما بازگو کنم!

قانون ریاضی بزرگ فکر کـــردن

شاید فکر کنید ریاصیات چه ربطی به بزرگ فکر کـــردن دارد ولی ریاضیات نقش حیاتیی در بزرگ فکر کـــردن شما دارد. اجازه دهید با مثال موضوع را روشن کنم. من در گذشته این گونه فکر می کـــردم، نیکو عدد بعد از ۱ چیست؟

چگونه بزرگ فکر کنیم؟

اگر ۱ میلیون تومان در ماه درآمد داشتم می خوهستم بدانم چگونه آنرا به ۱/۵ میلیون در ماه برسانم یا ۲۰۰ هزار تومان را به ۲۵۰ هزار تومان برسانم و غیره. اما بعد از مدتی فکر کـــردم اگر ۲۰۰ هزار تومان بدست آورده ام می توانم ۴۰۰ هزار تومان را هم بدست آورم. می توان یک میلیون را به ۲ میلیون رساند؟ به صورت حتم که می توان. ۲ میلیون چطور آیا می توان ۲ میلیون را به ۴ میلیون تومان رساند؟ به صورت حتم. ۴ میلیون به ۸ میلیون چطور؟ دلیل که نه به صورت حتم که می توانید این گیم پایانی ندارد و زمانی پایان می یابد که از ضرب کـــردن دست بردارید.

در ریاضیات عدد نهایی وجود ندارد بنابراین به کمک ریاضیات می توان بزرگ فکر کـــرد. من در گذشته با جمع کـــردن اعداد خود را محدود می کـــردم در حالی که با ضرب کـــردن می توان به اعداد بزرگتری رسید.

هر میلیاردری در گذشته غیر ممکن به نظر می رسید به چنین ثروتی دست یابد. شما هم در فردا می توانید یکی از همان میلیاردرها باشید این ها فقط اعداد هستند دلیل از آنها می ترسید. بزرگ فکر کـــردن یعنی اینکه از اعداد بزرگ نترسید و خود را محدود نکنید به همین سادگی. پس تفاوت آنها که بزرگ فکر می کنند و آنها که کوچک فکر می کنند در این هست که آنها که بزرگ فکر می کنند اعداد را در هم ضرب می کنند و آنها که کوچک فکر می کنند در حقیقت اعداد را با هم جمع می کنند!

تفاوت ضرب و جمع کـــردن

۱۰=۲+۲+۲+۲+۲

۳۲=۲*۲*۲*۲*۲

بزرگ فکر کـــردن را باید از وضعیت موجود شروع کنند به گونه ای که مرحله به مرحله پیش بروید و از اعداد نترسید آنها فقط اعداد هستند و قابل دست یافتنی .

قانون اعتماد به نفس برای بزرگ فکر کـــردن

حقیقت این هست که افکار منفی بزرگترین دشمن پیشرفت و موفقیت هر کسی هست و اعتماد به نفس از پیروزی های کوچک شکل می گیرد. تایمی در کار یا خانومدگی خود پیروزی های کوچکی را یکی پس از دیگری بدست می آورید کم کم به این باور می رسید که می توانید به پیروزی های بزرگتر هم دست یابید. اما پیروزی های بزرگ یک شبه رخ نمی دهند. در حقیقت یک پیروزی بزرگ از تعدادین پیروزی کوچکتر تشکیل انجام گرفته هست که یکی بعد از دیگری و بدون توقف رخ داده هست. پس برای خود اهداف کوچک زمان بندی انجام گرفته تعیین کنید که شما را مرحله به مرحله به جلو پیش براند و با هر موفقیت منتظر نمایند برای موفقیت کوچک بعدی تلاش کنید تا به آن پیروزی بزرگ دست پیدا کنید.

و یک تمرین برای تقویت اعتماد به نفس این هست که بزرگترین آرزوی خود را برای تعداد نفر اندک از دوستان و آشنایان که افرادی مثبت نگر هستند تعریف کنید. و تلاش کنید آنها را حتی به اندازه ۱۰ – ۲۰ درصد قانع کنید که کار شما پاسخ می دهد و آرزوی شما در فردا دست یافتنی خواهد بود.

خانومدگی انسان های بزرگ را مطالعه کنید

اگر می خواهید تاجر بزرگی شوید خیلی نیکو هست که خانومدگی و افکار دیل کارنگی را مطالعه کنید اما به این بسنده نکنید ببینید چه چیزی الهام بخش او بوده هست چه کسی او را به این درجه هستادی رسانده هست؟

درباره ی او هم مطالعه کنید. اگر می خواهید مانند میکل جردن باشید خواندن خانومدگی نامه و روشهای موفقیت او زیاد مفید خواهد بود. اما درباره اینکه مربی تاثیر گذار او که بوده هست هم تحقیق کنید روی انسان های موفق به خصوص در زمینه کاری خود عمیق شوید!

ذهن خود را به پول محدود نکنید تا واقعا بزرگ فکر کنید.

همه مشکلات دنیای ما می توانند توسط افرادی که روحیه کارآفرینی دارند حل شوند. مشکل سرطان، مشکل بیکاری، مشکل حمل و نقل، مشکل آلودگی هوا و … اگر زیادی از این مشکلات را داریم به این معنی هست که به کار آفرین ها به اندازه کافی میدان داده نانجام گرفته هست.

هر مشکل جامعه می تواند منبع عظیمی از ثروت برای شما بیافریند اشکالی ندارد به پول فکر کنید اما تایمی واقعا می توانید بزرگ فکر کنید و انرژی های زیادی را از جامعه به سوی خود جذب کنید که اثر مثبت بزرگی بر جامعه بگذارید.

قانون تخیل برای بزرگ فکر کـــردن

همه چیز از ذهن شروع می شود هرکس هر چیزی دارد و به هر جا رسیده هست روزی آنرا در خیال خود تصور کـــرده هست و آنرا بدست آورده هست. به خصوص اگر تصویر ها ذهنی خود را با همکاران و تیم کاری خود در میان بگذارید و از قدرت تخیل خود هستفاده کنید. ایده های فوق العاده پخته ای بدست خواهید آورد فکر کنید چه می انجام گرفت اگر می توانستید محصول خود را به بزرگترین توزیع کننده ها بفروشید، وب سایت خود را بین المللی کنید، اپلیکیشنی جدید طراحی کنید و …این تصویر ها ذهنی در کنار هم تبدیل به واقعیتی ارزشمند و پولساز خواهند انجام گرفت.

قانون بررسی ظرفیت ایده برای بزرگ فکر کـــردن!

باید همه پتانسیل ها و بازارهای موجود را مورد بررسی قرار دهید. منطقههای مختلف می توانند مشتری شما باشند؟ بازار پایتخت برای محصول شما چقدر درآمد خواهد داشت؟ ۳ میلیارد؟ اصفهان چطور؟ ۱/۵ میلیارد؟ مشهد چطور؟ شیراز و ….

هر کدام یک بازار بزرگ هستند پایان این ظرفیت ها را بررسی کنید و ببینید چگونه می توانید به آنها دست یابید.

راههای مختلف را مورد آزمایش قرار دهید تا از درستی تخمین های خود اطمینان حاصل کنید. «مارک زاکربرگ» بزرگ فکر نمی کـــرد اما او دوستی به نام «شان بارکر» داشت که او را از بازار میلیاردی آگاه کـــرد و آنها برای این بازار تلاش کـــردند و فیس بوک دنیا را تکان داد!

متداوم باید روی بالا بردن ظرفیت کسب و کار خود فکر کنید و راه های مختلف رسیدن به آنرا آزمایش کنید.

دلیل شما بزرگ نباشید؟

از خود بپرسید دلایل منطقی که مانع بزرگ فکر کـــردن شما هستند را بشمارید:

  • من فروختن بلد نیستم! _ شما می توانید مهارت های فروش را بیاموزید و تمرین کنید!
  • من در مورد این محصول به اندازه کافی نمی دانم _ می توانید درباره آن تحقیق کنید و عرش بلاگید!
  • اوضاع بازار نیکو نیست _ اوضاع بازار برای همه نیکو نیست روز نیکو فرا می رسد برای آن روز آماده انجام گرفته اید؟
  • سرمایه ندارم – هیچ کس از روز نخست سرمایه دار به دنیا نمی آید بزرگان سرمایه گذاری ابتدا پول درآوردن را آموخته اند و نیکو هم آموخته اند!

و هر دلیلی که باانجام گرفت راه حلی هم برای آن وجود دارد کافی هست تنبلی را کنار بگذارید و برای رفع آن سد یا مشکل اقدام کنید.

از خود بپرسید دلیل شما آن انسان فوق موفق نباشید؟

همین طور قابلیت ها و توانایی های خود را بشمارید آنها را کنار هم بگذارید و ناگهان بوم! راه جدیدی در ذهن شما خلق خواهد انجام گرفت دلیل آنرا امتحان نکنید؟

برای بزرگ فکر کـــردن خود را با افراد مثبت نگر احاطه کنید

شما در کنار بزرگان، بزرگ خواهید انجام گرفت! همانقدر که منفی نگرها سم موفقیت شما هستند، آنها که با دید مثبت شما را تشویق می کنند، هوای تازه ای هستند که باید در ریه های شما جاری شوند.

شما همانند دوستان و همنشینان خود خواهید انجام گرفت پس اگر می خواهید موفق باشید همنشینان و دوستان خود را با دقت افزایشی انتخاب کنید.

به راههای غیر معمول فکر کنید!

آنها که بزرگ فکر می کنند برای دست یافتن به اهداف خود راههایی را انتخاب می کنند که دیگران را متعجب می کنند. راههایی که خلاقانه و جسورانه هستند ولی به آنها کمک می کنند موفقیت های کوچک را یکی یکی بساخانومد و پیروزی بزرگ را بدست آورند!

بزرگ فکر کنید! بزرگ باشید!

علی یزدی مقدم

چگونه بزرگ فکر کنیم؟

به این مطلب رای دهیدطرحهای توجیهی کارآفرینی

این مطلب را برای دوست خود ارسال نمایید این مطلب را برای دوست خود ارسال نمایید