عرش بلاگ

پایش هوایی سواحل و جاده های ماخانومدران و گیلان توسط خلبان ابداًندوزی+تصویر • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶


ساعت: ۲۰:۴۸
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
شناسه رویداد: ۱۱۵۰۶۹۹

گشت و کنترل هوایی سواحل و جاده های ماخانومدران و گیلان با حضور خلبان ابداًندوزی انجام می شود.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ به گرازش از ارس تبار ،خلبان بهمن فیضی فرخانومد مغان که اصالتا متولد ابداًندوز هست در تعداد روز اخیر جهت تست و راه اندازی هواپیمای فوق سبک جایروکوپتر در مراکز هستانهای شمالی از جمله ساری و رشت به سر می برد که روز گذشته نخستین پرواز این نوع  بالگرد با حضور مسولین هستانی در فرودگاه سردار جنگل رشت برای کنترل هوایی سواحل و جاده های هستان گیلان و ماخانومدران شد.


در نظر هست به منظور تامین امنیت شناگران و گردشگران امسال کل سواحل دریای خزر یعنی هم ماخانومدران هم گیلان توسط این وسایل پرنده پایش هوایی شود.


 بالگرد فوق سبک جایروکوپتر که در حال حاضر افزایش کشورهای پیشرفته دنیا مثل امریکا،آلمان و اسپانیا از این وسیله پرنده برای عملیات گشت وشناسایی هوایی ،پلیس بزرگراه و محیط زیست و مناطق حفاظت انجام گرفته هستفاده میکنند،بدلیل وخانوم کم با دارا بودن موتور روتکس اتریشی قابلیت مانور زیاد بالایی دارد و تا ۱۸۰ کیلومتر سرعت گرفته تا ارتفاع ۱۲ هزار پایی می تواند پرواز کند.


 بدلیل لرزش زیاد کم نسبت به سایر بالگردهای موجود و هزینه زیاد پایین به منظور تصویر برداری و فیلمبرداری های هوایی نیز هستفاده میشود.


گفتنی هست،سال گذشته خلبان فیضی در ایام اربعین حسینی از طریق این نوع هواپیما نسبت به کنترل و پایش مرز مهران انجام وظیفه می کـــرد.


انتهای پیام/