عرش بلاگ

نخستین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی در پارس آباد برگزار انجام گرفت + تصویر • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶


ساعت: ۲۱:۵۶
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
شناسه رویداد: ۱۳۲۹۰۴۳

نخستین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی با حضور مدیرکل شیلات هستان اردبیل، فرماندار پارس آباد و جمعی از مسئولان در منطقهستان پارس‌آباد برگزار انجام گرفت.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ به گرازش از آران مغان، در این جشنواره که امروز در سالن فجر ورزشگاه شهید کلانتری پارس‌آباد برگزار انجام گرفت، بانوان شرکت کننده در این جشنواره در روش‌های مختلف طبخ ماهی به رقابت پرداختند که بر اساس رأی هئیت داوران از سه نفر برتر این جشنواره با اهدای جوایزی تجلیل انجام گرفت.


مدیرکل شیلات هستان اردبیل در آیین افتتاح این جشنواره، دنبال از برگزاری آن را نشان دادن روش‌های پخت معقول ماهی و آشنایی عموم با مزایای مصرف آبزیان عنوان کـــرد.


واعظی با اشاره به پلن‌های آتی برای منطقهستان پارس‌آباد افزود: مطالعات متعدد و بازدیدهای میدانی که برای پایاب سدخدافرین داشتیم در فردا‌ای نزدیک شاهد راه‌اندازی کارگاه‌های پرورش ماهی خاویاری و گرمابی در حد وسیع خواهیم بود.


در ادامه این مراسم، فرماندار منطقهستان پارس‌آباد نیز ضمن تشکر از برگزاری این جشنواره گفت: وجود رودخانه دایمی ارس و دره‌رود یکی از ظرفیت‌های حیاتی منطقهستان پارس‌آباد در بحث شیلات و آبزی‌پروری هست.


اکبر صمدی افزود: سالانه در حدود ۲ هزار تن پرورش ماهی گرمابی در منطقهستان پارس‌آباد تولید می شود که رتبه نخست هستان را به خود اختصاص داده هست.


وی به پتانسیل های ناحیه اشاره و تصریح کـــرد: اراضی پایاب سد خدافرین و رودخانه‌های ارس و دره‌رود و با سرمایه گذاری بخش خصوصی امید هست سالانه ۳۰ هزار تن تولید پرورش ماهی در منطقهستان داشته باشیم که باعث رونق اقتصادی ناحیه خواهد انجام گرفت.


///


///


انتهای پیام/