عرش بلاگ

میوه های خشکِ سرشار از پروتئین • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

میوه های خشکِ سرشار از پروتئین

دسته بندی : بلاگی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی طنین یاس، اگر به دنبال راهی خوشمزه برای تقویت سلامت کلی بدن خود هستید میوه های خشک سرشار از پروتئین انتخاب معقولی هستند.

 

زیادی از ما فکر می کنیم تنها میوه ها و سبزیجات عناصر ضروری یک پلن غذایی سالم هستند و معمولا به میوه های خشک مانند شیرینی نگاه می شود تا میان وعده هایی سرشار از مواد مغذی. میوه خشک در واقع همان میوه هست که با هستفاده از نور خورشید و یا دستگاه های مخصوص آب را گرفته اند و خشکش کـــرده اند.

 

مقداری از ویتامین C موجود در میوه های خشک مسلما طی فرآیند خشک انجام گرفتن از بین می رود اما مینرال ها، فیبر، آنتی اکسیدان و دیگر اسید های ارگانیک جای خود می مانند.

 

 میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند


اما خب میوه های خشک هم مزایای خاص خود را دارند سایز آنها زیاد کوچکتر می شود و همچنین می توان برای مدت طولانی تر نگهداریشان کـــرد. همچنین میوه های خشک گزینه ای سالم برای کسانی هست که می خواهد مقداری وخانومشان را افزایش دهند.


میوه های خشک سرشار از پروتئین

میوه های خشک سرشار از پروتئین همچنین حاوی ویتامین ها، مواد مغذی و دیگر مواد مغذی ضروری نیز هستند. برخی از شناخته انجام گرفته ترین انواع میوه های خشک سرشار از پروتئین عبارتند از زرد آلو، سیب، گلابی، کشمش، هلو، آلو سیاه و انجیر.


سیب های خشک انجام گرفته


مواد مغذی 

 

 

یک فنجان سیب خشک انجام گرفته حدود ۲ گرم پروتئین در خود دارد. همچنین این مقدار حاوی ۲۰۸ کالری و ۷ گرم فیبر هست. سیب خشک منبعی غنی از ویتامین B5 و ویتامین B3 هست و همچنین ویتامین C، مس، منیزیم، سلنیوم، پتاسیم وآهن.

خواص 

سیب خشک انجام گرفته یکی از بهترین گزینه ها برای هضم بهتر هست و معمولا برای کسانی که سعی در کاهش وخانوم دارند توصیه می شود. معمولا سیب نسبت به دیگر میوه ها کالری کاهشی دارد. سیب خشک همچنین برای تقویت تولید نوروترانسمیتر ( چیام رسان های عصبی ) به کار می آید و می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. اسید اسکوربیک موجود در آن همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هست.


گلابی خشک انجام گرفته

 

 میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند گلابی خشک انجام گرفته تغذیه سالم

مواد مغذی 

 

تنها در یک فنجان گلابی خشک انجام گرفته ۲ گرم پروتئین وجود دارد. این مقدار حاوی ۷۰ کالری و ۱۴ گرم فیبر هست. گلابی خشک انجام گرفته همچنین مقدار متوسطی مس، آهن، ویتامین K و ویتامین C دارد. همچنین مقدار زیادی پتاسیم دارد و سدیمش نیز پایین هست.

خواص 

 

این میوه خشک محبوب به خاطر خاصیت پایین آوردن فشار خون، کمک به بهبود گردش خون و تقویت هستخوان ها منطقهت دارد. ویتامین C موجود در آن به بهبود عملکـــرد سیستم ایمنی کمک می کند و ویتامین K آن عنصری حیاتی برای لخته انجام گرفتن خون و تثبیت مواد معدنی تراکم هستخوان هست. این میوه خشک به دلیل کالری بالا و حجم پایینش برای افزایش وخانوم گزینه معقولی هست.


زرد آلو خشک انجام گرفته

 

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند

 

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند زرد آلو خشک انجام گرفته کاهش وخانوم دکتر کرمانی

مواد مغذی 

 

یک فنجان زرد آلوی خشک انجام گرفته حاوی ۴٫۴ گرم پروتئین هست و یکی از بالاترین مقادیر پروتئین را به خود اختصاص داده. این میوه خشک همچنین حاوی ۹ گرم فیبر و زیاد از ۳۰۰ کالری در یک فنجان هست. این مقدار زردآلوی خشک می تواند حدود ۴۰ درصد از نیاز روزانه بدن به پتاسیم و ۲۰ درصد نیاز روزانه بدن به آهن را تامین کند. این میوه خشک انجام گرفته همچنین سرشار از ویتامین A، انواع کاروتن ها و آنتی اکسیدان هست.

خواص 

 

برای تقویت رانجام گرفت و تتکمیل زردآلوها یکی از بهترین گزینه ها هستند. به لطف میزان بالای فیبر زردآلوی خشک انجام گرفته به بهبود وضعیت گوارش نیز کمک می کند. اگر مشکل فشار خون دارید زرد آلوی خشک انجام گرفته می تواند کمکتان کند. ویتامین A موجود در آن نیز به تقویت سلامت بینایی و همچنین مقابله با آسیب حاصل از هسترس اکسیداتیو کمک می کند.


هلو خشک انجام گرفته

مواد مغذی 

 

با اینکه در یک فنجان تنها ۱٫۵ گرم پروتئین دارد اما همچنان گزینه ای سالم برای هستفاده هست. یک فنجان هلوی خشک انجام گرفته ۳۸۰ کالری و ۱۳ گرم فیبر در خود دارد. این میوه خشک انجام گرفته مقدار زیادی ویتامین A و آهن دارد و همچنین ویتامین C و کلسیم نیز در آن پیدا می شود.

خواص 

 

اگر به صورت مرتب از هلوی خشک انجام گرفته هستفاده کنید به لطف ویتامین A و آنتی اکسیدان موجود در آن خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کم می کنید. همچنین این میوه خشک به بهبود گوارش، کاهش کلسترول و کنترل دیابت نیز کمک می کند. آهن برای داشتن جریان خونی سالم ضروری هست و ویتامین C نیز به تقویت سیستم ایمنی و بهبود رانجام گرفت و ترمیم بدن کمک می کند.


انجیر خشک انجام گرفته

 

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند

 

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند انجیر خشک انجام گرفته کاهش وخانوم

مواد مغذی 

 

در یک فنجان انجیر خشک ۵ گرم پروتئین موجود هست. همچنین این مقدار حاوی ۳۸۰ کالری هست و می تواند حدود ۶۰ درصد نیاز روزانه بدن به فیبر خوراکی را تامین کند. این یک فنجان همچنین می تواند حدود ۱۰ درصد نیاز روزانه بدن به پتاسیم، ویتامین K، آهن، منیزیم و کلسیم را تامین کند.

خواص 

 

انجیر خشک می تواند به کاهش سطح کلسترول و تنظیم قند خون کمک کند و همچنین راه گوارشی را نیز تمیز می کند. انجیر خشک را معمولا به صورت ملین مورد هستفاده قرار می دهند اما به کاهش فشار خون نیز کمک می کند، باعث می شود بهتر بخوابید، هستخوان ها را قوی تر می کند و به بهبود لخته انجام گرفتن خون در افرادی که مشکل اختلال خونریزی دارند کمک می کند.


آلو سیاه خشک

مواد مغذی 

 

یک فنجان آلو سیاه خشک انجام گرفته می تواند ۵ گرم پروتئین وارد بدن بکند. این میوه هیچ فیبر نا محلولی در خود ندارد اما ۱۲ گرم فیبر محلول در خود دارد. یک فنجان آلو سیاه خشک انجام گرفته حاوی ۴۰۰ کالری هست و همچنین ویتامین C، ویتامین K، پتاسیم و مس دارد.

خواص 

 

خوردن مرتب آلو سیاه خشک انجام گرفته به درمان یبوست کمک می کند چون خاصیت ملین بودن دارد. این میوه خشک همچنین به بهبود حرکت عضلات و عملکـــرد اعصاب کمک می کند. از دیگر خواص آن می توان به تقویت سیستم ایمنی و کمک به حفظ تراکم مواد معدنی هستخوان اشاره کـــرد.


کشمش

مواد مغذی

هر فنجان کشمش حاوی ۴ گرم پروتئین و ۵ گرم فیبر هست. کشمش حاوی مقدار معقولی پتاسیم، منیزیم و آهن هست. اما کشمش کالری بالایی دارد و یک فنجان آن حاوی ۴۳۰ کالری هست بنابراین اگر سعی در کاهش وخانوم دارید باید میزان مصرفتان را متعادل کنید. اما این میوه خشک انجام گرفته گزینه معقول و کم حجمی برای کسانی هست که می خواهند وخانوم اضافه کنند.

خواص 

 

کشمش راهی عالی برای بهبود گردش خون هست و می تواند به بهبود گوارش و از بین بردن یبوست نیز کمک کند. همچنین این میوه خشک می تواند به بهبود فشار خون بالا و سلامت هستخوان کمک کند چون حاوی منیزیم و آهن هست.

وب سایت کرمانی

انتهای پیام /م