عرش بلاگ

ماجرای آیت‌ اللهی که برای تسلیت گفتن شرایط خاص خود را دارد! • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی طنین یاس، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در یکی از پلن های سمت خدا ماجرای جالبی درباره تملق و چاپلوسیگفت که در ادامه این مطلب مشاهده خواهید کـــرد.ماجرا از این قرار بود که:مادر شخصی به رحمت خدا رفت،به منظور احترام، دفتر یکی از علما، نامه ای را در این خصوص آماده کـــردند تا نزد بازمانده آن مرحومه ببرند.

 

در متن نامه محتوایی با چنین مضمونی آمده بود که:رویداد فوت مادر شما را به آیت الله گفتیم و ایشان به به انجام گرفتت ناآسوده انجام گرفت و غیره ،پس ازآن، نامه را برای امضا نزد آیت الله مذکور بردند.ایشان تایمی نامه را دید گفت:من از این رویداد “به انجام گرفتت” ناآسوده نانجام گرفتم،کلمه (به انجام گرفتت) دروغ هست!دروغ نوشتن مانند دروغ گفتن گناه کبیره هست.

 

بنابراین نامه را عوض کـــردند و این بار تنها با ذکر احساس ناآسودهی و بدون کلمه (به انجام گرفتت) نگارش آن را انجام دادند.ایشان نامه را مجددا خواند و گفت:ناآسوده هم نانجام گرفتم! مادر ایشان سن طبیعی را داشته هست،خدایش بیامرزد.سرانجام نامه برای سومین بار تنظیم انجام گرفت،با این متن که:رویداد فوت مادر شما را به آیت الله گفتیم،ایشان طلب مغفرت کـــردند.

آیت الله مذکور در این لحظه گفت:اکنون درست انجام گرفت،خدا ایشان را بیامرزد.

 

 

رویدادنگاران جوان

انتهای پیام/م