عرش بلاگ

قاتلان و شیطان صفتهای پرحاشیه‌ای که هنوز اعدام نانجام گرفته‌اند + تصویر • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی طنین یاس،تجاوز و قتل دختر ۷ ساله پارس‌آبادی به قدری تکان دهنده بود که نه تنها دل خانواده و هممنطقهیانش بلکه دل پایان آقام ایران را به درد آورد؛ جنایتی دلخراش که پیچیده انجام گرفتن رویداد آن در فضای مجازی و رسانه‌های حتمی، موجی از احساسات آقامی را به دنبال داشت تاجایی که با روشن انجام گرفتن ابعاد مختلف این جنایت هولناک و مشخص انجام گرفتن هویت متجاوز و قاتل آتنا ابداًنی، اهالی پارس آباد در مقابل منزل قاتل تجمع کـــردند. این جنایت به قدری احساسات جامعه را تحت تاثیر خود قرار داد که موضوع تانجام گرفتید برخورد با قاتلین و متجاوزین به عنف به اصلی‌ترین موضوع روز کشور در حوزه اجتماعی بدل انجام گرفت و اجرای سریع مجازات این جنایتکار تبدیل به یک مطالبه عمومی انجام گرفت و دادستان مربوطه نیز با توجه به این مطالبه، قول پیگیری خارج از نوبت این پرونده را صادر کـــرد.

اما نگاهی به پرونده‌های جنایی تعداد سال اخیر نشان می‌دهد، هستند پرونده‌های مشابه پرونده آتنا ۷ ساله که حتی علی رغم دلخراش بودن و بزرگتر بودن ابعاد آن، بعد از تعداد سال هنوز به نتیجه نرسیده و با وجود دستگیری متهمین آن‌ها از سوی پلیس آگاهی، یا صدور احکام آن‌ها به درازا کشیده و یا اجرای حکمشان ولی فصل مشترک همه این پرونده‌ها آن هست که قاتلین و متجاوزین خانومان و دختران، طعم مجازات جنایاتی که مرتکب انجام گرفته‌اند را نچشیده‌اند.

پرونده نخست: تجاوز به ۴۰ دختر و خانوم شوهردار در پوشش پستچی

نخست تیرماه سال ۹۱ خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۰ شهیدان اعلام کـــرد که آقا جوانی در حالی که مرا مورد تهدید به آزار قرار داده بود، با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبندم در داخل آسانسور مجتمع مسکونی محل سکونتم واقع در میدان شهید محلاتی کـــرد. با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور قاضی ملاتبار، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۱ پایتخت، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت بزرگ قرار گرفت. در جریان انجام تحقیقات بدوی، مشخص انجام گرفت موارد مشابه دیگری سرقت و اذیت و آزار خانومان به همین شیوه و شگرد و تحت عنوان مأمور پست رخ داده که کارآگاهان اداره شانزدهم با بررسی شکایت‌های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات انجام گرفتند که متهم به بهانه تحویل دادن بسته پستی و با مراجعه به مجتمع‌های مسکونی دارای آسانسور، به شیوه مشابه اقدام به سرقت طلا و جواهرات و تلاش برای آزار و اذیت آنها کـــرده بود. حتی یکی از خانومانی که به همین شیوه و شگرد قربانی این فرد شیطان صفت انجام گرفته بود عنوان می‌کند که پیش از اینکه وی قربانی این جوان شیطانی شود «گویا یک بار در منطقه ری دستگیر انجام گرفته اما با وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد انجام گرفته بود.»

قربانیان این آقا شیطان صفت می‌گویند او حدودا ۲۵ ساله، قد بلند (حدودا ۱۸۰ سانتی متر)، چشم و ابرو مشکی و با لباس‌های اسپرت بوده که با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی سراغ قربانیانش می‌رفته و آنها را مورد سرقت و اذیت و آزار قرار می‌داده هست.

سرانجام با انجام اقدامات گسترده پلیسی مخفیگاه متهم پرونده به نام «ایمان» در یکی از روستاهای منطقهستان صومعه سرا مورد شناسایی قرار گرفت و کاراگاهان اداره شانزدهم در ساعت ۲۲ روز نهم دیماه سال ۹۲ وی را طی یک درگیری دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت بزرگ منتقل کـــردند.

پس از دستگیری این فرد در مخفیگاهش، پرونده در دستگاه قضایی مورد بررسی قرار گرفت و وی با کیفرخوهست صادره به دلیل ارتکاب اعمال منافی عفت، تعرض و تجاوز به ۴۰ دختر و خانوم شوهردار، در دادگاه حاضر انجام گرفت و سرانجام دادستان پایتخت اعلام کـــرد: دادگاه طی ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ نامبرده را مفسد فی الارض تشخیص داد و به اعدام در ملاءعام محکوم کـــرد.

اما علی‌رغم حکم صادره و اعلام آن از سوی دادستان پایتخت، هنوز حکم این متجاوز که ۴۰ خانوم و دختر را قربانی مطامع شیطانی خود کـــرده بود، اجرا نانجام گرفته هست.

پرونده دوم: شکارچی شیطان صفت با پژو نقره‌ای؛ جناب آقا که به ۸ دختر بچه ۷ تا ۱۳ ساله تجاوز کـــرد

پاییز ۹۲ اخباری مبنی بر ربودن و تجاوز به تعداد دختربچه مدرسه‌ای در ناحیه یوسف‌آباد پایتخت، منتشر انجام گرفت؛ رویدادی که در آن عنوان انجام گرفته بود یک راننده پژو نقره‌ای رنگ، با جا زدن خود به عنوان جایگزین راننده سرویس مدرسه، قربانیانش را سوار بر خودرو کـــرده و در حوالی منطقهک والفجر، پس از سرقت طلا و جواهرات دختربچه‌ها، آن‌ها را قربانی نیات شوم خود می‌کـــرد.

به دنبال این جنایت، پلیس آگاهی پایتخت موضوع را تحت پیگیری قرار داد و سرانجام پس از بازداشت تعداد مظنون، موفق انجام گرفت آقا ۲۵ ساله‌ای را دستگیر کند که محل کارش در یکی از ارگان‌های دولتی در شمال خیابان امیرآباد و در نزدیکی محل این جنایات بود. با دستگیری این آقا ۲۵ ساله که ۶ سال از ازدواجش می‌گذشت، رسیدگی به پرونده این جنایت وارد فاز تازه‌ای انجام گرفت و سرانجام این آقا شیطان صفت در بازجویی‌های پلیسی، به تجاوز و اذیت و آزار تعدادی دختربچه ۷ تا ۱۳ ساله اعتراف کـــرد.

او در اظهاراتش عنوان کـــرده بود که نخستین جنایت خود را بدون هیچ پلن‌ریزی قبلی و در حالی که از کنار یک دختر بچه عبور می‌کـــرده انجام داده و دختربچه مظلوم را با همین شیوه و شگرد قربانی خوهست شیطانی خود کـــرده بود و بعد از آن به کرات، این عمل شیطانی را تکرار کـــرده هست. 

پس از دستگیری وی و اعترافاتش، پلیس آگاهی پایتخت بزرگ با انتشار تصویر وی از آقام خوهست تا در صورت هرگونه شکایت، به پلیس آگاهی مراجعه کنند. سرانجام با مراجعه تعداد شاکی دیگر، تحقیقات ابتدایی تکمیل انجام گرفت و پرونده این جنایت هولناک در اختیار قاضی شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری هستان پایتخت قرار گرفت؛ در کیفر خوهست صادره سرقت، آدم‌ربایی و تجاوز به عنف از جمله اتهامات مطرح انجام گرفته برای راننده شیطانی پژو نقره‌ای عنوان انجام گرفته بود و گرچه این جنایتکار در جلسه رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه عنوان کـــرد که عترافات قبلی‌اش را قبول ندارد و بی‌گناه هست ولی نهایتاً دادگاه با توجه به ادله موجود در پرونده، اظهارات شاکیان و شناسایی وی توسط دختربچه‌های قربانی انجام گرفته در این جنایت، «ابوالفضل» را مجرم تشخیص داد و وی به اتهام تجاوز به عنف به چهار مرتبه اعدام محکوم انجام گرفت.

به صورت حتم بنا به نقل کرد این جانی شیطان صفت، تعداد بار وی در شکار طعمه‌هایش ناکام مانده بود ولی یکی از دختربچه‌هایی که قربانی او انجام گرفته بود در تشریح ماوقع نقل کرد بود: «ساعت هفت صبح روز حادثه از خانه بیرون آمدم و منتظر سرویس مدرسه بودم که خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای‌رنگی به من نزدیک انجام گرفت و راننده‌اش گفت سرویس مدرسه هست. من نیز به تصور اینکه سرویس مدرسه عوض انجام گرفته، در صندلی عقب ماشین نشستم اما راننده به‌جای حرکت به سمت مدرسه، به طرف خیابان مرزداران حرکت کـــرد و در خیابانی خلوت مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن، با سیلی محکمی که به‌ صورتم زد مرا در خیابان پیاده کـــرد و از محل دور انجام گرفت.»

مجازات این شکارچی دختربچه‌های مدرسه‌ای نیز علی‌رغم صدور حکم و گذشت نزدیک به ۴ سال از دستگیری وی، هنوز اجرایی نانجام گرفته هست.

پرونده سوم: قتل سریالی و فجیع خانومان رشتی؛ قاتلی که پس از تجاوز، قربانیانش را مُثله می‌کـــرد

سال گذشته بود که مفقود انجام گرفتن ۴ خانوم در فاصله زمانی کم و در یک محدوده جغرافیایی خاص در رشت، باعث انجام گرفت تا کارآگاهان پلیس آگاهی با پرونده‌ای مواجه شوند که در ابتدا تصور نمی‌انجام گرفت دامنه‌اش به سال‌های قبل تر هم برسد؛ پرونده‌ای که در آن تعدادی خانوم مفقود انجام گرفته و همگی طلا و جواهرات قابل توجهی همراه خود داشتند.

با ورود پلیس آگاهی و کارآگاهان به ماجرای این پرونده و پیگیری‌ سرنخ‌های موجود مشخص انجام گرفت که مفقود انجام گرفتن این خانومان در ارتباط با یکدیگر بوده و مفقود انجام گرفتن این ۴ خانوم به یک نفر ختم می‌شود؛ جناب آقا با یک خودروی پراید سفید که همه این خانومان آخرین بار سوار خودروی وی انجام گرفته بودند و پس از آن دیگری رویدادی از هیچ کدام نبود.

پس از شروع تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطمینان یافتند که این ۴ خانوم به قتل رسیده‌اند ولی نتوانستند نشانی از محل اجسادشان بیابند؛ همچنین با توجه به محل خاصی که این خانومان از آنجا ربوده انجام گرفته بودند، پیگیری سرنخ از ماجرا و ارتباط آن‌ها با این آقا، کار را با مشکلاتی مواجه کـــرده بود اما با به دست آمدن شواهد و قرائنی، برای ماموران پلیس مسجل انجام گرفت که آن‌ها تنها با قاتل ۴ خانوم طرف نیستند بلکه ردپای قاتل این ۴ خانوم در پرونده گم انجام گرفتن تعداد خانوم دیگر در سال‌های قبل نیز به چشم می‌خورد.

سرانجام پلیس توانست با بهره‌گیری از تصویر ها دوربین‌های مداربسته و ردیابی مخابراتی، لیستی از مظنونان را به دست آورد که پس از بررسی افراد این لیست، فردی که پیش از این به عنوان آشپز در بندرعباس و پس از آن تحت عنوان مسافرکش در رشت مشغول به کار بود به عنوان مظنون اصلی شناسایی و دستگیر انجام گرفت.

بعد از دستگیری، وی اعتراف کـــرد که در برخی از موارد با همکاری همسر صیغه‌ای خود، اقدام به سوار کـــردن خانومان کـــرده بود و این جنایت‌ها را با انگیزه مالی انجام داده هست. او درباره چگونگی مخفی کـــردن اجساد قربانیان خود نیز نقل کرد بود: علت اینکه اجساد خانومان پیدا نانجام گرفته به این دلیل بود که جز اجساد دو خانوم که در انباری خانه پدری‌ام دفن کـــردم بقیه را به جنگل برده و پس از قتل و سرقت طلا ،پول و دارو ندارشان با توجه به اینکه مدت زیادی آشپز بودم و به آسودهی گوشت را تکه تکه می‌کـــردم بدون وحشت و واهمه اجساد خانومان را تکه تکه کـــرده و آنها را در جاهای پرت جنگل می‌انداختم تا خوراک حیوانات شوند و خیالم آسوده بود هیچ تایم گرفتار نمی‌شوم.

او در خصوص دلیلیی وقفه ۸ ساله در قتل‌ها و جنایت‌های سریالی‌اش نیز عنوان کـــرده بود: من در سال ۸۷ یک خانوم را به قتل رساندم و سال بعد نیز ۲ خانوم دیگر را به قتل رساندم، به دلیل اینکه احتمال می‌دادم شناسایی شوم تا سال ۹۵ مرتکب قتلی نانجام گرفتم اما در سال ۹۵ مجدد قتل های خانومجیره ای خود را از سرگرفتم و چهار خانوم ۵۷ تا ۶۰ ساله را در سال ۹۵ به قتل رساندم.

پرونده چهارم: ستایش؛ دختری افغانستانی که طعمه هوسرانی پسرهمسایه انجام گرفت

شاید بتوان قتل دختربچه شش ساله افغانستانی در خیرآباد ورامین را پرحاشیه‌ترین قتل سال‌های اخیر در کشور دانست؛ دختربچه‌ای که اواخر فروردین ماه ۹۵ مفقود انجام گرفت و پس از ورود پلیس به موضوع فقدان وی، مشخص انجام گرفت که این دختربچه ۶ ساله توسط پسر ۱۷ ساله همسایه ربوده انجام گرفته و پس از تجاوز به وی، او را به قتل رسانده و جسدش را با اسید سوزانده هست.

از یک سو قتل فجیع این دختربچه ۶ ساله و از سوی دیگر تابعیت افغانستانی وی باعث انجام گرفت تا قتل این دختربچه معصوم، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت و احساسات و عواطف عمومی را به انجام گرفتت جریحه دار کـــرد ولی علی‌رغم رسانه‌ای انجام گرفتن این پرونده و مطالبه عمومی مبنی بر سرعت بخشیدن به اجرای حکم قاتل ستایش، هنوز این پرونده به مرحله اجرای حکم نرسیده هست.

به نقل تسنیم، به هرحال اوج گرفتن عواطف عمومی و جریحه دار انجام گرفتن احساسات آقام با قتل دلخراش آتنا، سطح انتظارات از قوه قضائیه را بالاتر برده و گرچه  روز گذشته مدیر قوه قضائیه دستور رسیدگی فوری درباره این پرونده را صادر کـــرد ولی طولانی انجام گرفتن رسیدگی به پرونده های خشن و دلخراشی همچون آنچه در بالا عنوان انجام گرفت، این سوال را به ذهن متبادر می کند که اطاله دادرسی پرونده های اینچنینی، از یک سو تاثیر احکام صادره در مجازات مجرمان به منظور التیام بخشیدن احساسات عمومی را کم رنگ نمی کند و از سوی دیگر  از میزان بازدارندگی مجازات صادره نمی کاهد؟

لذا امید هست دستور صریح آیت الله آملی لاریجانی برای رسیدگی سریع به این پرونده، مشمول پرونده های دلخراش اخیر هم که هنوز به سرانجام و اجرای حکم منتهی نانجام گرفته نیز شود.

انتهای پیام/