عرش بلاگ

رقابت های کشتی آزاد روستاییان نوجوان کشور با قهرمانی همدان در سریش آباد به کار خود پایان داد • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷


ساعت: ۱۰:۲۵
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
شناسه رویداد: ۱۲۷۸۳۹۵

با قهرمانی تیم همدان و نایب قهرمانی کشتی گیران سریش آبادی پرونده این دوره از رقابت های کشتی آزاد روستاییان نوجوان سراسر کشور بسته انجام گرفت.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ؛ به گرازش از سراب رویداد ، رقابت های کشتی آزاد روستاییان نوجوان سراسر کشور با قهرمانی تیم همدان به کار خود در سریش آباد پایان داد.


در این رقابت ها که با حضور ۱۵۰ کشتی گیر از ۱۵ تیم سراسر کشور در سریش آباد به مدت ۲ روز در سالن هزار و ۲۰۰ نفره این منطقه برگزار انجام گرفت کشتی گیران کـــردستانی در قالب تیم سریش آباد به مقام دوم دست یافتند.


بر اساس این گزارش در این دوره از مسابقات ورزشکاران شرکت کننده در اوزان ۴۵، ۴۸، ۵۱، ۵۵، ۶۱، ۶۵، ۷۱، ۸۰، ۹۲ و ۱۱۰ کیلوگرم به رقابت پرداختند که در پایان محمدحسین نوروزیان، هادی شرفبیانی و امیرحسین هراتی در قالب تیم الف کـــردستان سه نشان طلای این رقابت ها را از ان خود کـــردند و امیر حسین دده جانی مدال نقره را بر گردن آویخت.


همچنین در این رقابت ها نیما فیروزی و شایان حسامی نیز در ترکیب تیم نخست هستان به مدال برنز دست یافتند.


در نتیجه تیمی این رقابت ها همدان با ۸۶ امتیاز و با کسب مدال های امیرحسین عبدی راد، عباس جهانی و مهدی حاجی لویی ۳ نشان طلا، ابوالفضل قراگوزلو، محمدمهدی اصغری، علی اسدی و مهدی خزایی ۴ نشان نقره و امیرمحمد گماریان و فردین طالبی ۲ نشان برنز در جایگاه نخست قرار گرفت و تیم های کـــردستان الف و اصفهان به ترتیب با ۶۷ و ۶۵ امتیاز عناوین دوم و سوم را از ان خود کـــردند.


محمدرسول کلهر مدیر دپارتمان فدراسیون ورزش روستایی و گیم های بومی محلی کشور در جریان برگزاری این رقابت ها و در گفتگو با رویدادنگاران با بیان اینکه منطقه سریش آباد از پتانسیل بالایی برای میزبانی رقابت های کشوری برخوردار هست اظهار داشت: میزبانی معقول و حضور پرشور تماشاگران در ورزشگاه منطقه سریش آباد نشان دهنده شور و علاقه آقامان این دیار به رشته ورزشی کشتی و ظرفیت بالای این منطقه برای میزبانی رقابت های کشوری هست.


وی با بیان اینکه تا پایان پلن ششم توسعه یک هزار و ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در کشور احداث می شود، افزود: با سرمایه گذاری و حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر تا پایان پلن ششم توسعه یک هزار و ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در کشور احداث خواهد انجام گرفت.


کلهر خاطر نشان کـــرد: تاکنون حدود ۴۵۰ خانه ورزش روستایی در مناطق مختلف کشور ساخته انجام گرفته هست


به نقل کرد وی ایجاد چنین خانه هایی تاثیر زیاد زیادی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی جوانان در روستاها و کشاندن آنها به انجام فعالیت های ورزشی متناسب خواهد داشت.


وی با اشاره به تدوین اطلس گیم های بومی محلی گفت: این اطلس، یادگاری برای نسل های بعدی و دستورالعملی برای برگزاری مسابقات ملی در کشور خواهد بود


کلهر ادامه داد: ۳۰ گیم بومی و محلی در کشور دارای آیین نامه و قوانین و مقررات هست و این گیم ها در صورت شناسایی درست و اختصاص اعتبار معقول به آن، می توانند فرهنگ کشور را از شبیخون فرهنگی محافظت کنند.انتهای پیام/