عرش بلاگ

جشن دانش آموختگی 33 دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کـــردستان • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷


ساعت: ۱۰:۲۵
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
شناسه رویداد: ۱۲۷۸۳۴۴

مراسم جشن دانش ‌آموختگی و تحلیف ۳۳ دانشجو رشته پرستاری دانشگاه علوم‌ پزشکی کـــردستان( ورودی سال ۹۲) در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی سنندج برگزار گردید.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ؛ به گرازش از کـــرددانش،دکتر سیامک واحدی مدیر دانشگاه علوم پزشکی کـــردستان در این مراسم که امروز با حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره، اعضای هیئت علمی‌، اساتید و ‌دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کـــردستان و خانواده های آنان برگزار انجام گرفت، گفت: امروز جمعی از بهترین فرخانومدان و تلاشگران این آب و خاک که بعد از تحمل زحمات زیاد، آگاهانه رشته پرستاری را انتخاب کـــرده اند ، وارد فصل جدیدی از خانومدگی خود انجام گرفتند.


 


دکتر سیامک واحدی خطاب به این دانش آموختگان، افزود: تا دیروز بعنوان یک قشر دانشجو بودید که نیازمند حمایت و همراهی بودید ولی امروز از شما انتظار می رود در نقش خانومان و آقاان فرهیخته و بعنوان پرستار و پیرو راه حضرت زینب (س) در قبال آقام مسئول و متعهد باشید.


 


وی با اشاره به دشواری کار حرفه پرستاری، اظهار داشت: این حرفه ایجاب می کند گاهی مورد برخوردهای تندی واقع شوید اما مراقب باشید که مانند حضرت زینب ( س) صبر و بردباری به خرج داده و با وجود پایان مشکلات به حرفه خود عشق بورزید.


 


مدیر دانشگاه در پایان از گرفتن موافقت نامه وزارت بهداشت جهت دانشکده پرستاری منطقهستان سقز و تلاش دانشگاه برای جذب و بکارگیری دانش آموختگان رشته پرستاری رویداد داد و ضمن آرزوی موفقیت، از آنان خوهست که از ادامه تحصیل و مطالعه فاصله نگیرند.  در ادامه مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کـــردستان نیز ضمن تبریک این جشن به دانشجویان فارغ التحصیل رشته پرستاری، گفت: دانش آموختگان پرستاری به این نکته توجه نمایند که مراسم تحلیف دربردارنده این پیام هست که پرستاری فقط شامل تعلیم و یادگیری بخش تئوری و عملی این حرفه نیست و بخش دیگر آن ” بایدهای اخلاقی هست” که باید به آن پایبند باشند.


 


حجت الاسلام و المسلمین عارضی با بیان احادیثی از پیامبر ( ص)، افزود: کسی که تلاش کند شخصی را که جهت درمان به وی مراجعه نموده مداوا کند، پایانی گناهانش همانند روزی که به دنیا آمده هست ، بخشیده می شود و همچنین کسی که یک شبانه روز از مریضی پرستاری نماید در قیامت همراه حضرت ابراهیم( ع) و با صفت خلیل اللهی محشور می گردد.


 


وی در پایان به نقل کردان رهبر انقلاب اشاره کـــرد و اظهار داشت: حرفه پرستاری از جایگاه ویژه ای برخوردار هست و عامه آقام باید این را درک کنند که برای حفظ سلامتی در جامعه،پرستاری در تراز نخست قرار دارد و اگر بهترین پزشکان و جراحان کار خود را به بهترین وجه انجام دهند در نهایت ایفای صحیح نقش پرستاری در جهت بازگشت سلامت به بیمار مؤثر می باانجام گرفت.


مدیر دانشکده پرستاری و مامای دانشگاه علوم پزشکی کـــردستان نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم و تبریک به دانش آموختگان، از تلاش های مستمر والدین و اساتید قدردانی کـــرد و گفت: در سال ۱۳۹۲ تعداد دانشجویان پرستاری این دانشکده ۳۰۰ نفر بود ولی طی چهار سال گذشته تاکنون این تعداد به ۶۰۰ نفر رسیده که این نشان دهنده جهش دانشگاه در راه پیشرفت و تعالی هست.


 


دکتر محمد فتحی ضمن ابراز خرسندی از وضعیت درسی و معدل بالای این گروه از فارغ التحصیلان، از حمایت و تلاش های بی دریغ مدیر دانشگاه جهت نگاه برابر به دانشجویان رشته های مختلف و تهیه امکانات مورد نیاز واحدها و ارتقاء دانشگاه بویژه در حوزه بالینی که نگین آن بیمارستان کوثر هست، قدردانی کـــرد.


 


گفتنی هست اجرای کلیپ، موسیقی، قرائت بیانیه توسط دانشجویان، قرائت سوگند نامه و اهداء لوح به مدیر دانشگاه، مدیر دانشکده و اساتید منتخب گروه پرستاری و نیز دانشجویان فارغ التحصیل  این رشته ، از دیگر پلن های پایانی این مراسم بود.


انتهای پیام/