عرش بلاگ

برترین جاذبه های گردشگری کانادا • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

برترین جاذبه های گردشگری کانادا

دسته بندی : بلاگی تاریخ : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

کانادا با داشتن منظره های جزیره ای و آبشار های کوهستانی چشم نواز، جذابیت های زیادی برای گردشگران در خود جای داده هست.

این مستعمره سابق فرانسه و انگلستان که از سواحل دریای آتلانتیک تا سواحل اقیانوس آرام گستره انجام گرفته هست، میراث فوق العاده و غنی از آثارسرخ پوستان سواحل شمالی بریتیش کلمبیا تا کاشف فرانسوی کبک را در خود جای داده هست.

برترین جاذبه های گردشگری کانادا

از آنجایی که زبان آقام این کشور هم انگلیسی و هم فرانسوی هست، می توان ادعا کـــرد که بازدید از این کشور در واقع بازدیدی از انگلستان و فرانسه خواهد بود. در واقع، کانادا افزایش پذیرای گردشگران مشتاق با طبیعت شگرف و جاذبه های بین المللی هست.

در زیر به مروری از بهترین جاذبه های گردشگری کانادا می پردازیم. برای دیدن تصویر ها در اندازه واقعی روی آن کلیلک کنید.

پارک ملی گروس مورن (Gros Morne)

پارک ملی گروس مورن واقع در هستان نیوفانلند، به دلیل داشتن صخره های بهستانی از لحاظ زمین شناسی در پایان دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار هست، دلیل که با مطالعه روی آنها می توان در مورد نحوه شکل یافتن اقیانوس ها و قاره ها هشدارات ارزشمندی بدست آورد.

این پارک به این علت که در بردارنده مناطق پست در امتداد خلیج سنت لارنس و محیط آلپاین از کوه های لانگ ریج هست، به یقین برای طبیعت دوستان در حکم بهشت خواهد بود.

همچنین این پارک در میان دوست داران حیات وحش نیز محبوب هست، دلیل که هر گونه حیوانی، از انواع پرندگان آواز خوان کوچک گرفته تا وال های غول پیکر، خرس های سیاه، گوخانوم شمالی و آهو را می توان در این ناحیه یافت.  اغلب بازدید کنندگان در فصل تابستان به این ناحیه سفر می کنند.

به صورت حتم در اوج زمستان (از ماه فوریه تا اوریل)، و زمانی که پارک دیگر ویژگی خود را که رانندگی با ماشین برفی و اسکی صحرایی هست را به رخ می کانجام گرفت نیز گردشگران بی شماری را به خود جذب می کند.

پارک ملی گروس مورن از جاذبه های گردشگری کانادا

جشنواره‌ کَلگری اِستمپید

جشنواره‌ کَلگری اِستمپید، جشنواره‌ ای هست که هر ساله در ماه ژوئیه به مدت ۱۰ شبانه‌ روز در منطقه کلگری، آلبرتا در کشور کانادا برگزار می‌شود. این جشنواره، مجموعه‌ ای از مسابقات گاو دلیلنی و جشن‌ های فرهنگی هست که به فرهنگ کابوی و سنت روستایی آمریکای شمالی باز می‌گردد.

از جمله معروفترین این مسابقات گاوگیم رودیو جهان هست. اگر بخواهیم درباره مبدا این مسابقات صحبت کنیم مبدا آن به سفر به غرب وحشی در اواخر ۱۸۰۰ تا اوایل ۱۹۰۰ بر می‌گردد. این مسابقات گاو دلیلنی امروزه به حدی رونق پیدا کـــرده که بهترین گاوبازان جهان را به خود جذب میکند تا برای جایزه ۲ میلیون دلاری با هم به رقابت بپرداخانومد.

از جمله جاذبه های دیگر این ناحیه می توان به اجرای کنسرت های خانومده، جشن های محلی، منو غذایی غنی و رقصیدن اشاره کـــرد، دلیل که این منطقه کانادایی در این زمینه ها از بهترین میزبانان غرب به شمار می رود. در طول برگزاری مسابقات، ۴ کیلومتر رژه در فضای باز نیز برگزار می شود که کلگری آن را “بزرگترین نمایش در فضای باز جهان” نامیده هست. این رژه هر سال در ماه جولای به مدت ده روز برگزار می شود.

جشنواره‌ کَلگری اِستمپید از جاذبه های گردشگری کانادا

بندرگاه داخلی ویکتوریا

بندرگاه داخلی ویکتوریا، واقع در جزیره ونکوور، محلی با آب و هوای دلپذیر و خنک برای بازدیدکنندگان هست. در بندرگاه داخلی این منطقه در یک سو آب دریا و در سویی دیگر ساختمان های مجلل و با شکوه دولتی دیده می شود. این ساختمان ها به این علت در این بندرگاه بنا انجام گرفته اند که ویکتوریا مرکز هستان بریتیش کلمبیا هست.

در ماه سپتامبر و در روز کارگر، این منطقه میزبان جشنواره قایق های کلاسیک هست به شکلی که این بندر مملو از قایق های چوبی می شود. همچنین بازدیدکنندگان می توانند با کایاک (نوعی قایق سبک و باریک پارویی) و یا طی تور هایی که به وسیله قایق انجام می گیرند، در بندر بگردند.

از اوایل دهه ۱۹۰۰، صرف چای سنتی بریتانیا در هتل ملکه، از جمله جاذبه های ویکتوریا به شمار می رود. این هتل درست در کنار بندر قرار گرفته هست.

بندرگاه داخلی ویکتوریا

خلیج فاندی

خلیج فاندی که در شرقی ترین بخش کانادا و در ساحل آتلانتا واقع انجام گرفته، افزایش به خاطر دامنه بالای جزر و مد هایش به منطقهت رسیده هست. به دلیل ساختار و شکل منحصر به فرد این خلیج، اختلاف سطح آب بین جزر و مد می‌تواند تا ۱۶ متر باانجام گرفت.

یکی از بهترین نقاط برای تماشای این جزر و مدها، صخره‌های هوپ ول هست، این صخره ها در واقع تعدادی برج‌ سنگی می‌باشند که بوسیله درختان پوشیده انجام گرفته‌اند. پایین و پایه این برج های صخره مانند در طی روز دو مرتبه توسط آب پوشیده انجام گرفته و زمین آن هنگامی که آب عقب می‌نشیند قابل مشاهده هست.

خلیج فاندی از جاذبه های گردشگری کانادا

چرچیل

چرچیل واقع در هستان مانیتوبا، منطقه کوچکی با ۱۰۰۰ نفر جمعیت هست که در خلیج هادسون واقع انجام گرفته هست. با وجود اینکه این ناحیه منطقهی کوچک هست، هر ساله جمعیت زیادی از گردشگران به این ناحیه آمده تا معروف ترین ساکنان این ناحیه که همان خرس های قطبی هستند را ببینند. این ناحیه با عنوان”پایتخت خرس های قطبی در دنیا” یکی از پر بازدیدترین و بهترین جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می رود.

در چرچیل علاوه بر خرس های قطبی، می‌توانید از نهنگ ‌های سفید (یا نهنگ بلوگا)، انواع پرنده ها و شفق شمالی دیدن نمایید.

منطقه چرچیل از جاذبه های گردشگری کانادا

آبشارهای نیاگارا، انتاریو

اغلب آمریکایی ها فکر میکنند که آبشار نیاگارا تنها یک آبشار در ایالت متحده -معروف به نیویورک- هست، در حالی که در واقع این آبشار خود متشکل از سه آبشار در مرز میان ایالات متحده و کانادا هست. بزرگترین آبشار آن، آبشار نعل اسب نام دارد و در محدوده کانادا قرار گرفته در حالی که آبشارهای کوچکتر با نام های آبشار آمریکایی و نقاب عروس در آمریکا واقع انجام گرفته اند.

این آبشارها روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان پایان آبشارهای جهان را دارند. سالیانه حدود ۲ میلیون نفر از این ناحیه دیدن کـــرده و اکثر آنها قدیمی ترین جاذبه این ناحیه یعنی قایق رانی در آبشار را که از بخش آمریکایی آغاز انجام گرفته و در اونتاریو ختم می شود را تجربه می کنند.

آبشارهای نیاگارا، انتاریو از جاذبه های گردشگری کانادا

قطار کانادا (در راه میان ونکوور و تورنتو)

مسافرانی که به دنبال یک راه آرام بخش برای عبور از کانادا هستند ممکن هست بخواهند مسافرت با قطار، به ویژه در این مورد، قطار کانادا را امتحان کنند. این قطار با ایجاد راه ارتباطی میان تورنتو و ونکوور، یکی از معروف‌ترین  قطارهای جهان هست، این سفر از میان دریاچه‌های اونتاریو شمالی شروع انجام گرفته، از دشت‌های کانادا و رشته کوه‌های راکی کانادا از جمله پارک ملی جاسپر گذشته و با رسیدن به منطقه بین المللی ونکوور پایان می‌یابد.

سفر در این راه ریلی ۴۴۶۶ کیلومتری میان این دو منطقه، ۳ روز به طول می انجامد. به تازگی شرکت وایا ریل ((Via Rail، ۲۲ دلار صرف مدرن کـــردن قطارها کـــرده هست.

قطار کانادا (در راه میان ونکوور و تورنتو) از جاذبه های گردشگری کانادا

کبک قدیمی

کبک قدیمی، یک ناحیه تاریخی در منطقه کبک هست. این ناحیه در حقیقت همان جایی هست که کاشف فرانسوی، ساموئل دو شامپلین، در سال ۱۶۰۸ برج و باروی سنت لوئیز را احداث نمود.

حضور نظامی تحت سلطه هر دو سوی فرانسوی و بریتانیایی جنگ در این ناحیه زیاد قدرتمند و پر رنگ بوده هست به شکلی که از هر دو سو این ناحیه به انجام گرفتت سنگر بندی و مستحکم انجام گرفته بود. امروزه این ناحیه تبدیل به یک جاذبه گردشگری انجام گرفته هست.

در این ناحیه همچنین بوتیک های کوچک زیادی وجود داشته و صدها جاذبه محبوب تاریخی و عکاسی می توانید بیابید.

معمولا بازدیدکنندگان سری به قلعه نظامی این ناحیه معروف به “جبل الطارق آمریکایی” می خانومند، علت نام گذاری  آن، موقعیت هستراتژیک آن روی دریاچه سنت لاورنس هست.  همچنین گردشگران به دیدن قلعه تصویری فرانتس رفته و از تماشای سبک خرید اروپایی و جین قو سنت لذت می برند.

کبک قدیمی از جاذبه های گردشگری کانادا

دریاچه مورین (یخرفت)

دریاچه مورین واقع در پارک ملی بنف، یکی از سایت های عکاسی در غرب کانادا هست. این دریاچه یخچالی زیبا با رنگ سبز مایل به آبی خود در آلبرتا توسط کوه‌ها احاطه انجام گرفته هست. دریاچه مورین در دره ده قله در ارتفاع ۱۸۸۵ متری واقع انجام گرفته هست. راه راک پایل مورد توجه گردشگرانی هست که تصویر‌های زیادی در انتهای آن می‌گیرند.

در گذشته زمانی بود که تصویر این دریاچه آلپاینی، روی اسکناس ۲۰ دلاری کانادا چاپ می انجام گرفت، از این رو بعدها به نام مستعار منظره بیست دلاری معروف انجام گرفت.

دریاچه مورین (یخرفت) از جاذبه های گردشگری کانادا

دیگر راههای پیاده روی، چشم‌اندازهای دیدنی و جذابی از دریاچه را فراهم می‌آورند؛ بازدید کنندگان می توانند با قایق رانی در این ناحیه تجربه متفاوتی از بازدید در این ناحیه بدست آورند.

ترجمه: آتنـا هوایی

برترین جاذبه های گردشگری کانادا

به این مطلب رای دهیدطرحهای توجیهی کارآفرینی

این مطلب را برای دوست خود ارسال نمایید این مطلب را برای دوست خود ارسال نمایید