عرش بلاگ

اقتصاد مقاومتی با پرورش بلدرچین توسط جوان کله سری + تصویر • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

اقتصاد مقاومتی با پرورش بلدرچین توسط جوان کله سری + تصویر

دسته بندی : بلاگی تاریخ : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶


ساعت: ۱۹:۴۹
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
شناسه رویداد: ۱۳۱۲۳۶۴

جوان کارآفرین کله سری با راه اندازی واحد پرورش بلدرچین قدمی عملی در رهستای اقتصاد مقاومتی برداشته و زمینه اشتغال خود و ۳ جوان دیگر را فراهم کـــرده هست.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ به گرازش از شکوه فرهنگ، در دنیای امروزه که بیکاری به عنوان یکی از حیاتیترین مشکلات جامعه مطرح می شود؛ اقتصاد مقاومتی مفهومی هست که به عنوان راهگشای برون رفت اقتصاد کشور از وضیعت نابسامان کنونی از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید هست.


 


سعید طهماسبی یکی از افرادی هست که با پرورش بلدرچین در روستای کله سر قدمی منطقهستان نمین گامی در اجرای اقتصاد مقاومتی برداشته و برای خود و ۳ جوان دیگر اشتغالزایی مستقیم انجام داده هست.


 


کارآفرین موفق کله سری در گفتگو با رویدادنگار شکوه فرهنگ اظهار کـــرد: حدود دو سال پیش در رهستای اشتغالزایی و کارآفرینی و بدون هستفاده از تسهیلات دولتی با خرید ۳ هزار جوجه اقدام به پرورش بلدرچین کـــردم.


  


طهماسبی افزود: در حال حاضر ۷ هزار بلدرچین تخم گذار و ۶ هزار بلدرچین گوشتی در واحد ما وجود دارد.


 


این فعال اقتصاد مقاومتی در خصوص نحوه فروش محصولات خود در بازار گفت: محصولات تولیدی ما به هستان اردبیل و منطقهستان های نمین، آستارا، مشگین منطقه، گرمی و پارس آباد پخش می شود.


  


وی اضافه کـــرد: با خرید دستگاه جوجه کشی بخشی از هزینه های خود را کاهش داده ایم دلیل که با نگهداری تخم ها در دستگاه های تولید جوجه کشی، جوجه یکروزه خود را تولید کـــرده و دیگر نیازی به خرید جوجه از بازار نداریم.


 


این تولیدکننده به مقاومت بلدرچین ها در مقابل بیماری اشاره کـــرد و افزود: از آنجایی‌که بلدرچین پرنده ای سازگار با آب وهوای گرم و مقاوم به عوامل بیماری زا هست، پرورش آن بدون هستفاده از هیچ‌گونه دارو و آنتی‌بیوتیکی انجام می‌شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولاتی تکمیلاً ارگانیک و سالم هستند.


  


وی درباره خواص تخم بلدرچین هم گفت: تخم بلدرچین در مقایسه با تخم سایر پرندگان از فسفر، آهن و ویتامین A و B زیادتری برخوردار بوده، سرشار از امگا ۳ هست و به همین دلیل برای تقویت هوش و حافظه زیاد معقول هست، میزان کلسترول آن از تخم مرغ معمولی کاهش هست، مقاومت بدن را بالا می برد و موجب می شود کودکان پیش از موعود زبان باز کنند.


 


طهماسبی در رابطه با خواص گوشت بلدرچین نیز افزود: درصد پروتئین گوشت بلدرچین نسبت به سایر طیور زیاد هست و از طرف دیگر به دلیل وجود عناصر کمیاب و ویتامین در گوشت این پرنده، برای بیماری هایی چون آسم، تشنج، فشار خون بالا، ضعف اعصاب و همچنین بی خوابی مفید هست و مصرف آن برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود.


  


کارآفرین کله سری از  عدم حمایت مسئولین از پرورش بلدرچین گلایه کـــرد و گفت: به دلیل نبود کشتارگاه صنعتی در اردبیل، ما مجبور هستیم این طیور را به خانومجان یا تبریز انتقال دهیم و سپس در هستان اردبیل پخش کنیم و این امر موجب افزایش هزینه می شود.


 


وی افزود: در صورت حمایت از سوی مسئولین مربوطه نظیر دادن مجوز دامپزشکی و تسهیلات کم بهره می توانیم این طرح خود را افزایش توسعه داده تا زمینه اشتغال افراد افزایشی را فراهم کنیم.