عرش بلاگ

افزایش آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد ناشی می شود • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

افزایش آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد ناشی می شود

دسته بندی : بلاگی تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶


ساعت: ۲۰:۴۸
منتشر انجام گرفته در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
شناسه رویداد: ۱۱۵۰۴۵۲

مدیر اداره بهزیستی منطقهستان ری با بیان این‌که ۲۵ درصد قتل‌ها متاثر از اعتیاد هست، گفت: فقر و اعتیاد منشا همه آسیب های اجتماعی هستند.


به نقل شبکه هشدار رسانی راه عرش بلاگ؛ به گرازش از آفتاب ری، سید محمد رحیم فاضلی نژاد مدیر اداره بهزیستی منطقهستان ری در نشست رویدادی هفته بهزیستی که با حضور اصحاب رسانه در اداره بهزیستی ری برگزار انجام گرفت، اظهار داشت: عوامل مختلفی مانند فقر، بیکاری، توزیع نامتواخانوم درآمد، حاشیه نشینی، تصادفات و پایین بودن مهارت‌های حرفه‌ای در پیدایش آسیب‌های اجتماعی نقش دارند.


فاضلی نژاد با بیان اینکه افرادآسیب دیده به دو دسته تقسیم می شوند، گفت: آسیب دیدگان جسمی و ذهنی(معلولین) و آسیب دیدگان اجتماعی مثل خانومان سرپرست خانوار، دختران فرار از منزل، همسرآزاری و سالمند آزاری که سازمان بهزیستی با اجرای طرح‌ها و پلن‌های متعددی که در نظر گرفته، به این افراد خدمات متناسب ارائه می‌دهد.


وی با اشاره به جمعیت ۴میلیونی معتادین و ۳میلیونی خانومان سرپرست خانوار، تصریح کـــرد: وجود یک معتاد در نظام خانواده هر نوع آسیب اجتماعی دیگر را به تولید می‌کند و به دنبال آن همه افراد جامعه در معرض خطر قرار می‌گیرند.


مدیر اداره بهزیستی منطقهستان ری با بیان این‌که بین ۳ تا ۴۰درصد جمعیت کشور در معرض خط فقر مطلق و نسبی قرار دارند، گفت: رانجام گرفت فقر باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی زیادی از جمله طلاق می‌شود.


فاضلی نژاد ادامه داد: با چنین روندی انواع آسیب‌های اجتماعی به هم وابسته هستند و یک رابطه علت و معلولی بین پایان آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.


وی با بیان این‌که ۶۷درصد خانومدانیان به نوعی با مسئله اعتیاد ارتباط دارند، اظهار داشت: بالغ بر۱۵درصد درآمد ملی نفت در حوزه اعتیاد هزینه می‌شود.


فاضلی نژاد درخصوص خدمات اداره بهزیستی منطقهستان ری بیان کـــرد: ۸هزار معلول جسمی و حرکتی، ۴هزاروپانصد معلول ذهنی، ۲هزار و پانصد ناشنوا، یک هزار و چهارصد نابینا و یک هزار نفر بیمار اعصاب و روان و زیاد از ششصد معلول مجهول الهویه تحت پوشش بهزیستی ری هستند که همگی از ما انتظار ایجاد فرصت برابر در بحث تحصیل، خانومدگی، اشتغال و ازذواج را دارند.


وی ادامه داد: ۴هزار نفر در مراکز شبانه‌روزی ما نگهداری می‌شوند و معلولین نیز بصورت مرتب در منزل ویزیت می‌شوند.


فاضلی نژاد بیان کـــرد: سازمان بهزیستی با هماهنگی دادگستری و طی تفاهم نامه‌ای که بین دو نهاد امضا انجام گرفته، پایان پرونده‌های طلاق را که قبل از هرگونه اقدام به اداره بهزیستی برای مشاوره و بررسی ارجاع داده می شود، با تیم های تخصصی زمینه سازش را فراهم می کند که در سال گذشته از بین ۲هزار پرونده، سیصد مورد به صلح و آشتی ختم انجام گرفت.انتهای پیام/