عرش بلاگ

"اسطوخدوس" مفید برای درمان بی‌خوابی و اضطراب • عرش بلاگ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

“اسطوخدوس” مفید برای درمان بی‌خوابی و اضطراب

دسته بندی : بلاگی تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی طنین یاس،  محمد عسکرفراشاه درباره خواص “اسطوخدوس” اظهار کـــرد: “اسطوخدوس” به‌زبان یونانی به‌معنی حافظ ارواح هست, این گیاه مقوی بدن، قلب و احشاء هست و در تقویت دماغ (مغز) زیاد نیکو هست, “اسطوخدوس” را جاروب دِماغ یا مغز می‌نامند زیرا رطوبت مغز را زایل می‌کند و موجب نشاط افراد می‌شود و ذهن را باز می‌کند.

وی افزود: “اسطوخدوس” اثر مسکن و ضدمیکروبی دارد و در درمان سرماخوردگی و زکام مؤثر هست همچنین به‌علت تأثیرات آرامبخشی آن بر عضلات قلب برای درمان تپش قلب و کاهش فشار خون مفید هست, سه قطره از روغن “اسطوخدوس” را روی تکه‌ای پنبه چکانده و روی بالش قرار دهید, تایمی سرتان را روی بالش می‌گذارید, رایحه  “اسطوخدوس” آرامبخش هست و خواب آسودهی را ایجاد می‌کند.

این متخصص طب ایرانی تصریح کـــرد: “اسطوخدوس” داروی مؤثری برای  درمان بی‌خوابی ناشی از خستگی، اضطراب و زیاد‌فعالی مغز هست و از منظر طب ایرانی “اسطوخدوس” بی‌خوابی‌های ناشی از غلبه خشکی دماغ (مغز) را برطرف می‌کند.

طرز تهیه مربای اسطوخدوس

عسکرفراشاه توضیح داد: برای تهیه مربای “اسطوخدوس” مانند همه مرباهایی که از گلبرگ گیاهان تهیه می‌شود، ابتدا باید تلخی “اسطوخدوس”  را با تعداد بار جوشاندن گرفت سپس هم‌وخانوم گل  “اسطوخدوس” شکر یا عسل اضافه کـــرد و حرارت داده شود تا قوام پیدا کند, مداومت در خوردن مربای “اسطوخدوس”  برای رفع غم و وسواس مفید هست هم‌چنین موجب تقویت حافظه نیز می‌شود.

وی اضافه کـــرد: برای دور کـــردن کک‌ها و درمان آلودگی به شپش سر می‌توان از روغن “اسطوخدوس” هستفاده کـــرد همچنین روغن “اسطوخدوس” دارای خاصیت ترمیم‌کنندگی پوست هست و در درمان سوختگی می‌توان از آن در ترکیب لوسیون‌ها و کرم‌ها هستفاده شود.

انتهای پیام/م